10.a december 1.-Hadtörténeti Múzeum

Találkozó: Széll Kálmán tér 9:00

Útvonal: 16-os busszal a Kapisztrán térig, itt megtekintettük Szent István palástjának bronzból kiöntött mását. Majd a Hadtörténeti Intézet elé kiállított II. világháborús tankot. Gyönyörködtünk a Budai hegyekben és a sétányon játszó boxer kutyában.

A múzeumban öt kiállítási helyszínen keresztül kísérhették végig a tanulók hazájuk főbb katonai eseményeit, ismerhették meg a katonaéletet, felszereléseket. Az egyes helyszínek között rövid tájékoztatást kaptak az adott történelmi helyzetről.

A kiállítás helyszínei:

• „ Jelszavaink valának: haza és haladás” – Kölcsey Ferenc 1815-1866-ig
  • „Ferenc József zászlai alatt” Magyarország hadtörténete 1868-1914
  • Magyarország a Nagy Háborúban 1914-1918
  • Piavétől a Donig- a Dontól a Dunáig. Magyarország katonai története 1918-1948
  • … és legördült a vasfüggöny Magyarország katonai története 1948-1968-ig

Diákjaim nagyon élvezték a kiállítás kvíz játékait, a fegyverekkel ismerkedtek, a ruhákat felpróbálhatták így testközelből élhették át a történelmet. Az 56-os forradalom eseményei egy „mókuskerékhez” hasonló szerkezeten voltak feltüntetve, ez nagyon megtetszett neki és közölték legyártják az iskola számára.

Szombati délelőttjüket egy közös étkezéssel zárták.