Kazinczy-szépkiejtési verseny

“Jót, s jól, ebben áll a nagy titok…”
A Magyar Kultúra Napját megelőző délután került sor az iskola Kazinczy-szépkiejtési verseny iskolai fordulójára. A szakgimnáziumi osztályok szinte mindegyike képviseltette magát. A versenyzők mindegyike szem előtt tartotta a versenykiírást, így gördülékenyen ment a próbatétel. Igényes felolvasásokat, átgondolt, pontosan értelmezett szövegközlést hallottunk a tanulóktól. A zsűrinek nehéz volt a döntés.
I.helyezett:    Oláh Dominik  9.A  (továbbjutó a fővárosi versenyre)
II.helyezett:   Pechlof Erik   10.B
III.helyezett: Balázs Karolina 12.C
Gratulálunk!
Örömmel töltötte el a jelenlévőket, hogy a versenyzők között voltak olyan fiatalok, akik iskolai tanulmányaik minden egyes évében versenyeztek, sőt, a legkiválóbbak között szerepeltek.
Dicséret illeti Madász Laura, Wágner Renáta 12.A, Balázs Karolina, Szántó Attila és Varró Viktória 12.C osztályos tanulókat.
A verseny szervezéséért köszönet illeti Masikáné Karakó Tímea, Szántóné Czecze Enikő és Kovácsné Nagy Mária tanárnőket.