Képzések érettségi előtt

Eladó – Érettségire felkészítő, két éves képzés szakmával rendelkezők részére.

Az eladók boltokban és egyéb kiskereskedelmi egységekben látnak el változatos feladatokat. Gondoskodnak az áruk átvételéről, szakszerű raktározásáról, valamint kihelyezésükről. Előkészítik és értékesítik a termékeket a vásárlóknak, valamint pénztárosi feladatokat látnak el.

OKJ szám: 34 341 01

Szükséges iskolai előképzettség: alapfokú iskolai végzettség (8 általános)

Képzési idő: 3 év

Egészségügyi alkalmassági követelmények szükségesek

Eladóként betölthető munkakörök:

  • Bolti eladó
  • Bolti pénztáros, jegypénztáros
  • Élelmiszer- és vegyiáru-eladó
  • Áruházi eladó
  • Műszakicikk eladó
  • Kultúrcikk eladó
  • Ruha-, textil eladó
  • Porcelán- és edényáru-eladó
  • Árupénztáros

Érettségire felkészítő, két éves képzés szakmával rendelkezők részére

Két tanév alatt érettségi bizonyítvány szerezhető a közismereti tárgyak tanulásával. A második évfolyam végén az érettségi vizsgát az alábbi tárgyakból kell tenni: matematika, magyar nyelv és irodalom, történelem és idegen nyelv. A kötelezően választható ötödik érettségi tantárgy vizsgája alól mentesülnek, mivel szakmai vizsgával rendelkeznek.