KERESKEDELMI ÉRTÉKESÍTŐ

Kereskedelmi értékesítő

Képzési idő: 3 év
Idegen nyelv: angol
Felvételi általános iskolai eredmények alapján
Tervezett osztályok száma: 2

Képzési idő felnőtteknek: 8 hónap

Kereskedelem ágazat

A kereskedelem az áruk rendszeres adásvétele, egy olyan tevékenység, amelynek eredményeként a termékek az előállítójuktól eljutnak a felhasználóhoz, azaz a fogyasztóhoz.
A szakmacsoporton belül kiemelt hangsúlyt kap a gyakorlatorientált duális képzés, amelynek során a tanulók megismerik a pálya szépségeit, nehézségeit, hasznosságát, fejlődésének irányát, a munkaterületen dolgozók tevékenységét, annak távlatait. Megismerkednek új technológiákkal, digitális eszközökkel, amelyek a munkafolyamatokat segítik.
Előtérbe kerül a szakmai idegen nyelv elsajátítása. Ismereteket szereznek az áruforgalom lebonyolításáról, az online értékesítés területéről, a klasszikus eladói tevékenységről, valamint a termelési és gazdálkodási folyamatokról.
A képzés segíti a tanulókat leendő szakmai szerepük kiválasztásában, megfogalmazásában, a saját egyéni életpályájuk reális megtervezésében. Kialakul bennük a szakma iránti szeretet, a munkakörhöz szükséges magatartás és felelősségérzet.

Kereskedelmi értékesítő

Kereskedelem ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul.
A kereskedelmi értékesítő a korszerű eladástechnikák alkalmazásával kiszolgálja és tájékoztatja a vásárlókat.
Értékesítési stratégiája a vevői igényeken alapul, tevékenysége kiterjed továbbá az áru beszerzésére, átvételére,  készletkezelésére, állagmegóvására.

KOMPETENCIAELVÁRÁS
Önállóság, felelősségtudat, kommunikációs készség, csapatban való együttműködés,
precizitás, problémamegoldó képesség, jó kapcsolatteremtő képesség, empátia,
digitális eszközök használata.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
– felméri a vásárló igényeit, bemutatja az árut és a lehetséges kapcsolódó szolgáltatásokat, szakmai tanácsaival segíti a vásárlót a döntésben;
– kialakítja és fenntartja az üzlet polcképét;
– kezeli és ellenőrzi az árukészletet;
– feltölti az eladóteret áruval;
– közreműködik az árubeszerzés folyamatában: előkészíti a megrendelést vagy megrendeli az árut;
– az árut átveszi, minőségileg és mennyiségileg ellenőrzi, tárolja, kezeli, megóvja minőségét;
– betartja az egészségügyi és környezetvédelmi előírásokat;
– esetenként kezeli a pénztárgépet és számláz;
– kezeli a vevői panaszokat;
– kezeli a szakterületének megfelelő gépeket, berendezéseket, eszközöket.

Ajánlott minden fiatal számára, aki szeret emberekkel foglalkozni, szereti a változatos kihívásokat, ösztönzi a kereskedelmi dinamizmus, fontos számára a hosszú távú karrierlehetőség.